Xhevdet (Tahir) Molliqaj - Bota Sot
Xhevdet (Tahir) Molliqaj

Perkujtime

E hënë, 25 mars 2019

Xhevdet (Tahir) Molliqaj

Më: 9 korrik 2018 Në ora: 00:31
Xhevdet (Tahir) Molliqaj

Thonë që koha shëron plagët por plaga jonë veç po rritet. Mungesën tënde e ndjejmë e në çdo hap që bëjmë.

Vuajmë pse vdekja të mori aq shpejtë dhe aq papritur. Ike në lulen e rinisë e si ngushëllim na i le vetëm kujtimet për çastet e bukura që i kaluam.

Kujtimet për Ty i ruajmë si gjënë më të shenjtë dhe më të vlefshme në jetën tonë. Të vlefshme siç ishe Ti i dashur vëlla.

Plot 10 vite po bëhen, që kur Ti më nuk je në mesin tonë i dashur vëlla.

Në këto 10 vite pa Ty na ka shoqëruar vetëm pikëllimi dhe shpresa se një ditë do të bashkohemi.

Nuk ka fjalë që përshkruan dhimbjen e pikëllimin që e ndjejmë, sepse ajo që ndjehet në zemër nuk thuhet me fjalë.

Përherë të mbajmë në zemër ndonëse jo fizikisht nuk je në mesin tonë, por përmes rrezeve të diellit e ndjejmë rrezatimin e mirësisë të të karakterizonte. 

Eh sa do të donim ta kthenim kohën prapa për ta jetuar dhe për ta zgjatur momentin e fundit pranë teje.

Përkujtojnë me mall: Vëllezërit Zeqiri, Bujari, Burimi, motrat Doni, Kimeti, Faketi, bashkëshortja Shehrija me djemtë Denisi, Leonisi, dhe mbarë familja MOLLIQAJ.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test