Inxh. Besim Tefik Fazliu - Bota Sot
Inxh. Besim Tefik Fazliu

Perkujtime

E hënë, 25 mars 2019

Inxh. Besim Tefik Fazliu

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 15:46
Besim Tefik Fazliu

U bën 19 vite pa më të dashurin tonë

Sot mbushen rrafsh 19 vite qe ti s’je ne mesin tonë. Të kujtojmë me mall na mungon të gjithëve, sikur te ishe dhe ti shikoje fytyrat e të gjithëve nga mërzia që s’je me ne, Zoti engjëllin nuk e krijoi për ta len në tokë andaj TI je lart dhe po na shikon. Kosharja ende i ruan të freskëta kujtimet e 10 korrikut të vitit 1999, kur gjaku yt skuqi tokën e Kosovës dhe i dha ngjyrë lirie. Neve familjarëve, shoqërisë dhe tërë Kosovës na mungon shumë, por ne sot po të shohim të gjallë, sepse Ti je vetë liria që sot po e gëzojmë.  Dheu të qoftë i lehtë përgjithmonë në zemra tona.

Të kujtojnë me mall: Babai Tefiku, Nëna Qibria, motrat dhe vëllezërit.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test