Hale (Avdyli) Shabaj - Bota Sot
Hale (Avdyli) Shabaj

Perkujtime

E diel, 18 nëntor 2018

Hale (Avdyli) Shabaj

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 00:32
Hale (Avdyli) Shabaj

Nënë ti shkove në tjetër botë, e këtu më le mua, më s'mund ta ndëgjoj fjalën Bijë të dua.

Të morri Zoti Ty moj Nënë , më le mua pa Ty, mërzitem shumë moj Nënë që më s'mund të shoh me sy.

Kur afrohem te varri yt, sytë më mbushen plot me lotë, Nënë Ti më le mua, shkove në tjetër botë. Kur fle natën vetëm për Ty mendoj,  do të doja të kem pranë  dhe fytyrën tënde ta ledhatoj.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test