Gani (Azem) Isufi - Bota Sot
Gani (Azem) Isufi

Perkujtime

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Gani (Azem) Isufi

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 00:07
Gani (Azem) Isufi

Na mungon çdo ditë, çdo minutë e çdo sekondë.

Kaluan dy vite të vështira pa Ty, ishte aq e vështirë të pajtohemi me faktin që më nuk je mes nesh.

Edhe sot, pas dy viteve, na mungon çdo gjë e jotja. Thonë që me kohën dhimbja kalon , e neve dhimbja nuk po na kalon, por po mësohemi të jetojmë me dhimbjen  e mallin për Ty, mes lotëve e nostalgjisë.

Ti do të mbetesh gjithmonë në zemrat tona, aty jeton fuqishëm në çdo sekondë të jetës së Lokës, bashkëshortes, fëmijëve, motrës, nipave e mbesave.

Do të përkujtojmë gjithmonë, si njeri të dashur e shpirtmirë  siç ishe në jetë.

Pusho në paqe, në xhenet ishalla!

Të përkujtojnë me mallë e krenari: Nëna Ajna, Motra Fitneti, Bashkëshortja Hysa, djemtë Azemi e Florentini, vajzat Alberina, Adelina, Donjeta dhe Loreta, reja Eljesa, si dhe nipat e mbesat.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test