Myrte (Hasan) Rexhepi - Bota Sot
Myrte (Hasan) Rexhepi

Perkujtime

E hënë, 14 tetor 2019

Myrte (Hasan) Rexhepi

Më: 18 tetor 2018 Në ora: 00:37
Myrte (Hasan) Rexhepi

Koha kalon si gjithmonë e ne kurrsesi të pajtohemi që Ti nuk je më në mesin tonë.

Ne ende të presim sa herë që kemi gëzime, që të na e shtosh gëzimin siç dije vetëm ti.

Dhimbja për Ty është plagë që nuk shërohet lehtë, mungesa jote nuk plotësohet me asgjë, 

Ti ike në kohën kur ne kishim nevojë më së shumti për ëmbëlsinë dhe dashurinë tënde të pa kusht, por ike për të mos u kthyer më kurrë, andaj ne lutemi që jeta jote e përtejme të jetë në bukuritë e xhenetit, sepse me të vërtetë e meritoje, ishe një njeri shembull me zemër të pastër dhe bujare.

Vdekja të ndau nga jeta por jo edhe nga zemrat tona, ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhimbje të madhe për Ty, por krenar që të patëm. Kujtimi për Ty do të jetë i përhershëm.

Te përkujtojnë me mall: Bashkëshortja Ziza, Djemtë: Lulzimi, Luani, Gazmendi, Vajzat: Antigonja, Leonora, Lumturija, Rejat: Safetja, Kismetja, Ganimetja,

Vëllezërit, motrat, nipat, mbesat si dhe mbarë familja Rexhepi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test