Dyke (Miranaj) Zogaj - Bota Sot
Dyke (Miranaj) Zogaj

Perkujtime

E diel, 20 tetor 2019

Dyke (Miranaj) Zogaj

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 00:44
Dyke (Miranaj) Zogaj

Vdekja të ndau nga jeta por jo edhe nga zemrat tona , ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhimbje dhe mungesë të madhe për Ty, por krenarë që të patëm!

Kujtimet për Ty i ruajmë si gjënë më të vlefshme në jetën tonë, nuk ka fjalë që përshkruan dhimbjen dhe pikëllimin që kemi për Ty,  sepse ajo që ndjehet në zemër nuk thuhet me fjalë. Edhepse na mungon fizikisht, dashuria dhe malli për Ty nuk shuhet asnjëherë.

Të jetosh në zemrat e atyre që i le pas do të thotë të mos vdesësh kurrë , dhimbja për Ty është plagë që nuk shërohet, mungesa jote  nuk plotësohet me asgjë..

Me shumë mall dhe lot në sy të përkujtojnë: Bashkëshorti Avdyli, djemtë Sinani, Fatmiri, Vajzat Hanemshahi, Valentina, rejat, Arjeta, Njomza, si dhe nipat dhe mbesat që i doje dhe të deshtën aq shumë.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test