Shukrije Durmishi - Bota Sot
Shukrije Durmishi

Perkujtime

E diel, 20 janar 2019

Shukrije Durmishi

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 00:27
Shukrije Durmishi

Sot po bëhen dy vite nga ndarja jonë fizike, Nënë e dashur. Koha po ecën, dhe jeta apo vazhdon pa prezencën tënde fizike. Vështirë shume te përballemi me mungesën Tuaj. Projektet, planet që bashkërisht i kemi ideuar apo edhe kemi filluar t’i realizojmë po ecin para. Po ecin sikur të ishin amanete tuajat. Fëmijët po shkollohet dhe sidomos Redoni – që për ty ka qenë më i përkëdheluri dhe prioritet në çdo aspekt – tanimë ka trasuar rrugën e vet arsimore e profesionale si është më së miri.

Mërzitem shumë që t’i nuk je fizikisht në mesin tonë, të shohësh dhe përjetosh progresin dhe projektet tona që bashkërisht i kemi bërë duke ecur para. Por gjejmë ngushëllimin pikërisht tek fakti që amanetet tuaj po realizohen me bashkëpunimin e gjithë familjes tonë, sidomos me qëndrueshmërinë dhe vullnetin që na jep Abeja ynë e i yti.

Ti, veprat tuaja, planet tuaja bëjnë që Të jesh në çdo moment në mesin tonë. Faleminderit për gjithçka që bëre për neve, pa kursyer asgjë. Jemi krenarë me veprat tuaja dhe me ty Nënë. Prandaj pusho e qetë!

Të përkujton bashkëshorti Sabiti, djemtë Remi me Melin, Fexhi me Fetin, Fatoni, vajza Lindita, nipat Redoni, Olisi, Klevisi, Erisi, mesat Elina dhe Era.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test