Dr. Isa Kaliqani - Bota Sot
Dr. Isa Kaliqani

Perkujtime

E mërkurë, 19 dhjetor 2018

Dr. Isa Kaliqani

Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 00:40
Dr. Isa Kaliqani

U bënë 2 vite të rënda dhe të vështira pa Ty.

Ikja jote na dhemb  çdo ditë e më shumë. 

Na mungon prezenca, fjala dhe hijeshia e personalitetit tënd..

E sa shumë të kërkojmë në përditshmërinë tonë .

Me mallë e kujtojmë kohën kur sytë na shkëlqenin dhe zemrën e kishim plotë,  dhe gjatë kohës që jetuam bashkë kishim maksimumin e lumturisë së kësaj bote.

E tani asgjë më shumë nuk do të donim vetëm se të dëgjonim nga Ti fjalën "shihemi prapë nesër" dhe vazhdojmë të refuzojmë me forcë faktin që e nesërmja për Ty nuk ekziston.

Përjetësisht në zemrat tona deri në takimin tonë të ardhshëm .

Me shumë mallë dhe dashuri e përkujtojnë: Bashkëshortja Hetime, djali Gramosi, vajzat Qendresa dhe Erseka.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test