Bajram (P) Hamiti - Bota Sot
Bajram (P) Hamiti

Perkujtime

E martë, 22 tetor 2019

Bajram (P) Hamiti

Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 00:23
Bajram (P) Hamiti

Shumë vështirë të shkruajmë përkujtimin për Ty.

Çdo fjalë që shkruajmë është dhimbje e lot. Mungesa jote është zbrazësi që nuk plotësohet kurrë.

Një vit shkoi dhe akoma nuk mund të themi dot që ishe dje e nuk je sot, është sikur të jetojmë në ëndërr nga e cila nuk do të zgjohemi deri sa të vijmë tek ti.

Vdekja të ndau nga jeta, por jo edhe nga zemrat tona. Ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhembje të madhe për Ty, por krenar që të patëm.

Të përkujtojnë me shumë mall vajza: Shqipja, dhëndri Imeri, nipat Durimi, Qëndrimi dhe Shpëtimi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test