Prof. Shaban (Zenun) Mulliqi - Bota Sot
Prof. Shaban (Zenun) Mulliqi

Perkujtime

E martë, 22 tetor 2019

Prof. Shaban (Zenun) Mulliqi

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 00:29
Prof. Shaban (Zenun) Mulliqi

Vdekja të ndau nga jeta, por jo edhe nga zemrat tona. 

Ne do të vazhdojmë të jetojmë me dhimbje të madhe për Ty, por krenarë që të patëm. 

Të jetosh në zemrat e atyre që i le pas, do të thotë të mos vdesësh kurrë. 

Dhimbja për Ty është plagë që nuk shërohet, mungesa jote nuk plotësohet me asgjë.. 

Kujtimi për ty Babë do të jetë i përhershëm. 

Me mallë të kujtojnë: Bashkëshortja Hasimja, Djemtë: Miloti dhe Kastrioti, Vajzat Mirlinda dhe Florentina  dhe mbarë Familja Mulliqi.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test