“Kur ish koha me i vënë kufijtë dhe me lufta komandantët shkuan vetëm deri tek zyrat në Mitrovicë” - Bota Sot
“Kur ish koha me i vënë kufijtë dhe me lufta komandantët shkuan vetëm deri tek zyrat në Mitrovicë”

Politika

“Kur ish koha me i vënë kufijtë dhe me lufta komandantët shkuan vetëm deri tek zyrat në Mitrovicë”

Nga: D. B. Më: 14 mars 2019 Në ora: 15:54
UÇK

Analisti politik Rexhep Shahu i cili në një prononcim për gazetën “Bota sot” ka thënë se taksa e vendosur ndaj mallrave serbe duhet të mos minohet e sabotohet nga rivalët e kryeministrit Ramush Haradina,j por të jetë masë serioze.

Ai ka thënë se nuk duhet lejuar kontrabanda e të fortëve me mallra serbe se kështu degjeneron taksa e vetë shteti i Kosovës që akuzohet si shtet të fortësh e komandantesh.

Image
Rexhep Shahu

“Nëse Kosova bën politike private liderësh ajo zhvlerësohet para miqve, dhe para Serbisë dhe nëse nuk jemi seriozë e të fortë në veprime atëherë Serbia nxjerr lojëra të reja, i vjen oreksi që ta nisë lojën nga e para. Politika në Kosovë duhet të dijë se ajo nuk e ka çlirua Kosovën dhe as nuk i vendos ajo kufijtë e Kosovës. Kur ish koha me i vënë kufijtë dhe me lufta komandantët shkuan vetëm deri tek zyrat në Mitrovicë. Fati i taksës ndaj mallrave serbe besoj se do të jetë si fati i qëndresës dhe seriozitetit të drejtuesve politike. Po ju krijua mundësi Serbia dëshiron të kthehet në Kosovë”, ka thënë analisti politik Rexhep Shahu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...