Deputetja e LVV-së: Pa ja shtyp gjarprit kokën nuk do të ketë rahati në Kosovë - Bota Sot
Deputetja e LVV-së: Pa ja shtyp gjarprit kokën nuk do të ketë rahati në Kosovë

Politika

Deputetja e LVV-së: Pa ja shtyp gjarprit kokën nuk do të ketë rahati në Kosovë

Nga: D. B. Më: 17 mars 2019 Në ora: 22:22
Drita Millaku dhe Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë ide për ndryshimin e Kushtetutës së Kosovës, për të realizuar “ëndrrën” e tij ndryshimin e kufijve.

Por kjo ide e tij, siç duket është e pamundur me ndodhë në këto rrethana në të cilën gjendet skena politike në Kosovë.

Presidenti i vetëm nuk mundet ta realizon qëllimin e tij, ndërsa opozita thotë se Thaçi ka vendosur me ndryshu gjithçka për t’i kënaqur serbët.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Drita Millaku ka thënë se ndryshimi i Kushtetutës me këtë ndërtim të shumicës dhe pakicës është i pamundur.

Sipas saj, Hashim Thaçi e ka vendosur të ndryshojë gjithçka për ndryshimin e kufijve dhe për ti kënaqur idetë serbe.

“Hashim Thaçi është në gjendje të ndryshojë kushtetutën të qesë në pazar edhe sovranitetin e shtetit edhe gjakun e dëshmorëve dhe gjithçka pasi që këtë e kërkojnë padronët e tij”, thotë Drita Millaku nga Lëvizja Vetëvendosje.

“Kushtetuta duhet të ndryshohet dhe ky ndryshim duhet të jetë vetëm që ti ndalohet Hashim Thaçit me emër e më mbiemër që ta përfaqësojë Kosovën. Pa ja shtyp gjarprit kokën nuk do të ketë rahati në Kosovë”, ka thënë deputetja Millaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...