Konflikti Molliqaj-Konjufca për SHIK-un, Sami Kurteshi ka dy djalë për deputetin e PSD-së - Bota Sot
Konflikti Molliqaj-Konjufca për SHIK-un, Sami Kurteshi ka dy djalë për deputetin e PSD-së

Politika

Konflikti Molliqaj-Konjufca për SHIK-un, Sami Kurteshi ka dy djalë për deputetin e PSD-së

Nga: D. B. Më: 18 prill 2019 Në ora: 19:59
Sami Kurteshi

Duke folur për akuzat e Molliqajt ndaj Konjufcës, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka thënë për “Bota sot”, se ato që ka thënë Molloqaj janë marrëzira dhe se nuk merren me to.

Sipas tij, puna e SHIK-ut është dashur të sqarohet me një hetim prokurorial-gjyqësor që moti, paralelisht me një hetim politiko-ligjor parlamentar.

“Për mua personalisht, kjo është një çështje false e aktualizuar vazhdimisht nga PSD-ja kryesisht përmes Molliqajt dhe një përpjekje apo shpifje e neveritshme me qëllim të tërheqjes së vëmendjes të publikut, së pari nga tradhtia klasike e atyre që kanë ikur nga LVV, e së dyti dhe rrjedhimisht nga problemet aktuale ekonomike, shoqërore, politike, nga korrupsioni dhe krimi i organizuar institucional, nga mjerimi që po nxit ikjen nga Kosova dhe probleme të tjera të shumta. Puna e SHIK-ut është dashur të sqarohet me një hetim prokurorial-gjyqësor që moti, paralelisht me një hetim politiko-ligjor parlamentar. Kjo nuk ka ngjarë, sepse shumica e partive politike, përjashta LVV, nuk guxojnë ta bëjnë këtë. Prandaj tema mbetet ”aktuale“ edhe për një kohë, por jo shumë të gjatë”, ka thënë deputeti Sami Kurteshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...