Flet profesori i njohur: Ja çka dëshiron Serbia në Kosovë - Bota Sot
Flet profesori i njohur: Ja çka dëshiron Serbia në Kosovë

Politika

Flet profesori i njohur: Ja çka dëshiron Serbia në Kosovë

Nga: A.M. Më: 18 prill 2019 Në ora: 20:28
Ilustrim

Profesori Binak Maxharraj është shprehur për “Bota sot” se shteti i Kosovës ka hyrë në një “qorrsokak” e për këtë ia hedh fajin presidentit të vendit Hashim Thaçit dhe ka kërkuar largimin e tij.

“Më  Serbinë me vetëdijen tonë kemi hy në një qorrsokak nga i cili nuk dilet lehtë, e për këtë merita me të mëdha i ka Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili nuk po dinë mirë të luaj me këtë kopil të Serbisë që na e la tek dera, nuk po dinë apo ndoshta nuk po donë për shkak se Serbia e ka ne dorë e ka zënë rob dhe nuk guxon të lëvizë, njerëzit e këtillë janë të dëmshëm për Kosovën, ata duhet te hiqen sa më parë që është e mundur”, ka thënë ai për “Bota sot”.

Po ashtu, profesori ka potencuar se vendit i duhet një udhëheqësi e re që nuk e lejojnë Serbinë të luaj lojën e saj.

Image
Binak Maxharraj

“Është koha që Kosova të ketë një udhëheqjeje të re e cila do të jetë më e bashkuar për ti luftuar këta kopila, të mos i lënë të luajnë lojën e Serbisë në Kosovë, sepse thjeshtë u pa për këto 20 vite se Serbia nuk e donë stabilitetin e Kosovës, ajo e donë shkatërrimin dhe gllabërimin e pjesëve të saj, të cilën që nuk duhet leju”, ka theksuar ai për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...