A ka kryer vepër penale Flora Brovnia? - Bota Sot
A ka kryer vepër penale Flora Brovnia?

Politika

A ka kryer vepër penale Flora Brovnia?

Nga: D.RR Më: 18 maj 2019 Në ora: 13:47
Flora Brovnia

Profesori i shkencave të sigurisë, Avni Islami, në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka thënë se deputetja Brovina, duke shfrytëzuar autoritetin e Kuvendit, ka publikuar fakte-prova për krime lufte, për të cilat ka besuar se janë të vërteta.

Mirëpo, Islami dyshon se ajo ka kryer vepër penale që i ka mbajtur të fshehura këto fakte, pasi ajo e ka pasur mendimin se ato janë të vërteta dhe nuk ka qenë në dijeni që janë të falsifikuara.

Image
Avni Islami

“Si deputete, mjeke, duke shfrytëzuar autoritetin e Kuvendit, ka publikuar fakte-prova për krime lufte, për të cilat ka besuar se janë të vërteta. Deputetja Brovina dyshoj se ka kryer vepër penale që i ka mbajtur këto fakte e nuk i ka dorëzuar në organet kompetente, por i ka fshehur dhe mbajtur si sende personale dhe i ka shpallur publike nga organi më i lart legjislativ, të cilin e përfaqëson me shumë mandate, e zgjedhur nga populli, të cilin e trazon dhe ia humb besimin në drejtësi, me padija të pariparueshme të viktimave të dhunës seksuale”, është shprehur Islami për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...