Zogiani: Ikja nga Kosova do të vazhdojë derisa nuk bëhet ndryshimi rrënjësor në qeverisje - Bota Sot
Zogiani: Ikja nga Kosova do të vazhdojë derisa nuk bëhet ndryshimi rrënjësor në qeverisje

Politika

Zogiani: Ikja nga Kosova do të vazhdojë derisa nuk bëhet ndryshimi rrënjësor në qeverisje

Nga: D. B. Më: 6 qershor 2019 Në ora: 16:58
Avni Zogiani

Përderisa Qeveria e Kosovës nuk propozon masa që të ndalet ikja e rinisë dhe shtresave tjera intelektuale nga Kosova, ikja e tyre do të vazhdojë edhe më tej.

Koncentrimi i gjatë i politikës në pushtet tek përmbushja e kërkesave klienteliste e jo në zhvillim të vendit, ka bërë që Kosova të kolapsojë ekonomikisht dhe financiarisht.

Kështu ka vlerësuar Avni Zogiani nga VV, i cili në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se ikjet janë një rezultat normal i një vendi që për 20 vjet është koncentruar në tenderë që sigurojnë fitime për politikën, e jo në shpenzime që kthehen në zhvillim.

“Ikja do të vazhdojë për aq kohë sa nuk ka një ndryshim rrënjësor në qeverisje, që i bie që Kosova duhet te ndryshoje tërësisht qeverisësit”, ka thënë Avni Zogiani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...