“Ndarja e Kosovës ide serbe e përqafuar nga Rusia e Turqia, Thaçi ra në ndikimin e Erdoganit” - Bota Sot
“Ndarja e Kosovës ide serbe e përqafuar nga Rusia e Turqia, Thaçi ra në ndikimin e Erdoganit”

Politika

“Ndarja e Kosovës ide serbe e përqafuar nga Rusia e Turqia, Thaçi ra në ndikimin e Erdoganit”

Nga: G.B Më: 11 korrik 2019 Në ora: 15:11
Hashim Thaçi dhe Recep Tayyip Erdogan

Së fundmi u publikua lajmi në media, ku Zoran Zaev ka zbuluar planin për ndarjen e Kosovës nga Thaçi, Rama, Vuçiq, Erdogan dhe Putin.

Ai kishte rënë pre e dy komedianëve rusë, të cilët e bënë të mendonin se po fliste me Pronoshenkon.

Lidhur me këtë, njohësi i çështjeve politike në vend, Fadil Lepaja, ka thënë për gazetën “Bota sot” se kjo është ide serbe, e përqafuar nga Rusia dhe Turqia, e që presidenti Thaçi është përfshirë në këtë ide nën ndikimin e Erdogan.

Image
Fadil Lepaja

“Kjo është një ide serbe, e cila është përqafuar nga Rusia dhe Turqia, që të dyja për shkak të interesave të tyre. Presidenti Thaçi mendoj se është përfshirë në këtë ide, nën ndikimin e presidentit Erdogan, marrëdhëniet e afërta, politike, në mes tyre tashmë janë të njohura”, është shprehur ai.

Ai thotë se lobimi është i katërshes së përmendur nga Zaev është i drejtuar nga administrata e Trump.

“Lobimi i përbashkët i katërshes së përmendur nga  Zaev, ka qenë i drejtuar sidomos nga administrata e Trump e cila asnjëherë nuk është deklaruar kundër, por as me ndonjë sforcim që të përkrahë atë”, ka deklaruar Fadil Lepaja për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...