S’ka ndarje të Kosovës, por ka vetëm korrigjim teknik me Serbinë - Bota Sot
S’ka ndarje të Kosovës, por ka vetëm korrigjim teknik me Serbinë

Politika

S’ka ndarje të Kosovës, por ka vetëm korrigjim teknik me Serbinë

Nga: G.B Më: 13 korrik 2019 Në ora: 15:53
Foto ilustruese

Bujë të madhe ka bërë së fundmi biseda e publikuar e kryeministrit maqedonas Zoran Zaev me komedianët rusë, ku ai zbuloi planin për ndarjen e Kosovës, plan ky i bërë nga Thaçi, Rama, Vuçiq, Putin dhe Erdogan.

Reagime të shumta pati pas zbulimit të kësaj bisede, ku Zaev mendonte se po fliste me Prornoshenkon.

Lidhur me këtë, njohësi i çështjeve aktuale në vend, Blerim Burjani, ka thënë për gazetën “Bota sot” se s’ka ndarje, por mund të ketë korrigjim teknik të lehtë të kufijve, që i bie 3-4 metra nga të dy anët e kufirit.

Image
Blerim Burjani

“Nuk ka gjë prej kësaj teme, s’ka ndarje në përmasa të spekulimit mund të ketë korrigjim teknik të lehtë të kufijve Kosovë-Serbi. Kjo i bie 3-4 metra në të dy anët e kufirit dhe përcaktimi i zonës neutral 500 deri në 1 km, pra nuk ka kësi lloje të mendimeve spekulative që pretendohen të paraqiten si zgjedhje”, ka deklaruar Burjani për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...