Faton Topalli i PSD-së e dëshiron edhe LDK-në, AKR-në dhe Nismën që ta qeverisin Kosovën - Bota Sot
Faton Topalli i PSD-së e dëshiron edhe LDK-në, AKR-në dhe Nismën që ta qeverisin Kosovën

Politika

Faton Topalli i PSD-së e dëshiron edhe LDK-në, AKR-në dhe Nismën që ta qeverisin Kosovën

Diana Bunjaku Nga Diana Bunjaku Më 19 shtator 2019 Në ora: 22:34
Faton Topalli

Ish-deputeti i Kosovës, Faton Topalli nga PSD-ja në një intervistë ekskluzive për gazetën “Bota sot”, ka preferuar një koalicion më të gjerë për qeverisjen e ardhshme të Kosovës.

Ai ka deklaruar se ka disa sfida për të cilat me LDK-në, AAK-në, AKR-në dhe Nismën Socialdemokrate do të donte të i arrijnë së bashku në një Qeveri.

“Bota sot”: Cili do të ishte partneri i preferuar pas zgjedhorë, me të cilin mendoni se partia juaj do të qeveris nesër Republikën e Kosovës?

Faton Topalli: Duke pasur parasysh që pas përfundimit të zgjedhjeve Qeveria e ardhshme e Kosovës do të ballafaqohet me një varg sfidash siç është dialogu, por edhe rritja e zhvillimit ekonomik, krijimi i vendeve të reja të punës, punësimi i të rinjve dhe krijimi i perspektivave të reja për ta, barazia gjinore dhe reforma e skemave sociale, nevojitet një mbështetje e gjerë parlamentare. Unë do të doja që gjitha këto sfida t’i arrijmë së bashku me LDK, AAK, AKR dhe Nismën Socialdemokrate.

(Intervistën e plotë mund ta lexoni nesër në print dhe online në gazetën “Bota sot”.)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...