A do të hapen dosjet e vrasjeve politike, pas zgjedhjeve të 6 tetorit? - Bota Sot
A do të hapen dosjet e vrasjeve politike, pas zgjedhjeve të 6 tetorit?

Politika

A do të hapen dosjet e vrasjeve politike, pas zgjedhjeve të 6 tetorit?

Nga: D.B Më: 20 shtator 2019 Në ora: 12:17
Foto ilustrim

PDK-me strukturat e saja kriminale, siç janë SHIK-u dhe klane të ndryshme, por edhe struktura kriminale të partive tjera, që kanë dalë nga brumi i njëjtë me PDK-në, kanë kryer vrasje të shumta të veprimtarëve të LDK-së.

Kështu ka vlerësuar kandidatin për deputet në LDK, Adem Salihaj, i cili në një prononcim për “Bota sot” , ka thënë se fatkeqësisht deri më tash nuk janë zbardhur pothuajse fare këto krime të renda.

Image
Adem Salihaj

“Tash, nëse do të kemi shtet të vërtetë ligjor, besoj se do të zbulohen dhe gjykohen këto krime, vetëm se duhet të presim” ka thënë kandidatin për deputet në LDK.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...