Deputeti i VV’së zbulon kohën se kur do të nënshkruhet marrëveshja LDK-VV - Bota Sot
Deputeti i VV’së zbulon kohën se kur do të nënshkruhet marrëveshja LDK-VV

Politika

Deputeti i VV’së zbulon kohën se kur do të nënshkruhet marrëveshja LDK-VV

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka thënë se deri në fund të kësaj jave pritet arritja e marrëveshjes për koalicionin qeverisës VV-LDK

Ai ka thënë se është zyra e Albin Kurtit që sapo të kthehet nga Gjermania të thërasë në takim keun e LDK-së Isa Mustafa derisa ka mohuar zërat se ndërkombëtarët siç është Gjermania po ndërhyjnë po ndëryrjen në procesin e bërjes së Qeverisë së re.

Kësisoj ai është përgjigjur në pyetjen se pse Vjosa Osmani dhe Albin Kurti po shkojnë shpesh në Berlin.

Sa i përket çështjes së Presidentit, ai tha se kur është votuar nuk është vendosur votë për këtë çështje dhe sipas tij i mbetet kryetarëve të të dyja partive që të gjejnë zgjidhje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat