Koalicioni LDK – VV, ka dështuar? - Bota Sot
Koalicioni LDK – VV, ka dështuar?

Politika

Koalicioni LDK – VV, ka dështuar?

Nga: V.R Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 19:39
Isa Mustafa dhe Albin Kurti

Takimet e shumëta ndërmjet zyrtarëve të LDK-së dhe VV-së, nuk sollën diçka konkrete në raport me krijimin e qeverisë së re.

Nisur nga ky fakt, publicisti dhe aktivisti Bleron Baraliu, konsideron që tashmë është tejkaluar gjithçka dhe se VV-LDK ka vdekë – së paku – siq tha ai – si kaolicion konstruktiv.

Sipas tij, shoqëria është mirë të bëhet gati për zgjedhje të reja në vitin 2021.

Postimi plotë:

Dje ka skadu afati i LDK me lidh koalicion me VV. Shpresa e rrejshme eshte vrasesja ma brutale e optmizmit. E verteta te liron. VV-LDK ka vdeke - se paku si koalicion konstruktiv. Pra edhe nese arrijne koalicion, tashme mund te prognozojme zgjedhje te reja ne 2021.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat