Skandaloze: S’ka të bëj me presidentin, ja kush po e bllokon marrëveshjen LDK-VV - Bota Sot
Skandaloze: S’ka të bëj me presidentin, ja kush po e bllokon marrëveshjen LDK-VV

Politika

Skandaloze: S’ka të bëj me presidentin, ja kush po e bllokon marrëveshjen LDK-VV

Nga: V.R Më: 11 dhjetor 2019 Në ora: 21:49
Albin Kurti Vjosa Osmani

Edhe një takim u zhvillua ndërmjet zyrtarëve të LDK-së dhe Vetëvendosjes, në ambientët e Kuvendit të Kosovës, por që, nuk u arritë diçka konkrete.

Sido që të jetë, zyrtarë të partisë, veçanërisht Albin Kurti dhe Isa Mustafa, u deklaruan se së shpejti do të nënshkruhet marrëveshja që do të krijoj qeverinë e ardhshme.

Por, avokati i njohur Spartak Ngjela, nuk mendon kështu.

Për “Bota sot”, Ngjela, tha se ky dështim i derisotshëm për të arritur një marrëveshje konkrete, është peng i presidentit Hashim Thaçi.

Sipas tij, është presidenti Thaçi i cili po e pengon marrëveshjen e LDK-së dhe Vetëvendosjes.

“Duket sikur e ka bllokuar Thaçi... Dihet se kush është...”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat