Më në fund zbulohet arsyeja e vizitave të Thaçit në familjet e deshmoreve

Politika

Më në fund zbulohet arsyeja e vizitave të Thaçit në familjet e deshmoreve

Nga: A. J Më: 10 korrik 2020 Në ora: 15:15
Hashim Thaçi në vizitë të familjet e deshmorëve

Vizitat e fundit të presidentit të vendit neper familjet e dëshmorëve, bashkë partiakeve dhe atyre që dhanë shumë për Kosovën po shihet më skepticizëm. Njohësi i çështjeve politike Faton Mehmeti në një prononcim për Bota Sot” ka komentuar vizitat e presidentit Hashim Thaçi tek familja e Kadri Veselit por edhe tek familjet tjera të dëshmoreve e luftëtareve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Image
Faton Mehmeti

 

“Vizitat e Thaçit ne familje të dëshmorëve kanë si motiv kryesor frikën se mos dikush nga familjarët e tyre mund të jetë dëshmitar kundër tij. Thaçi e di mirë se çfarë ka bërë andaj po përpiqet t'i marr me të mirë për të shpëtuar veten” ka thënë Mehmeti.

Ai ka thënë se dinakëria e tij nuk besoj se do të ndikoj në Gjykatë, pavarësisht se po bën çmos që të identifikojë dëshmitaret. Thaçi, e di se më mund të mos kthehet nga Haga, me vizitat e tina sikur për të marr hallallin, për thikën pas shpine që u ka bërë shokëve të tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat