Marramendëse, kaq kushtojnë stolitë e arit të Xhavit Halitit

Politika

Marramendëse, kaq kushtojnë stolitë e arit të Xhavit Halitit

Nga: A.M. Më: 26 korrik 2020 Në ora: 12:05
Xhavit Haliti

Xhavit Halit është një ndër personat më të fuqishëm të Partisë Demokratike të Kosovës.

Ai është komentuar shpesh për deklaratën e tij 'krejt i kemi kah 2-3 milionë euro'.

Për të parë, se a i ka 3 milionë euro, do të mësoni në tekstin e më poshtëm, ku do të shpaloset deklarimi tij i pasurisë në Agjencinë Kundër Korrupsionit.

Ish nënkryetari i Kuvendit ka deklaruar se posedon dy shtëpi, dy toka, dhe një banesë me podrum.

Vetëm, toka bujqësorë ka vlerën e 400 mijë eurove.

Halit posedon një veturë që nga viti 2000 që ka vlerën e 5 mijë eurove.

Sipas këtij raporti, Haliti dhe bashkëshortja e tij i kanë të ndara stolit e arit.

Stolit e arit të Halitit kushtojnë 10 mijë euro të cilat i ka blerë në vitin 1985, ndërkaq bashkëshortja e tij ka stoli në vlerë prej 15 mijë eurove.

Haliti ka të kursyera para në dy banka në Kosovë. Vetëm në njërën bankë ka të kursyera mbi 140 mije euro.

Image
Pasuri e paluajtshme
Image
Para te gatshme
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat