Mimoza Kusari-Lila për “Bota sot” i përgjigjet kërcënimit të deputetit Xhavit Ukaj ndaj saj - Bota Sot
Mimoza Kusari-Lila për “Bota sot” i përgjigjet kërcënimit të deputetit Xhavit Ukaj ndaj saj

Politika

Mimoza Kusari-Lila për “Bota sot” i përgjigjet kërcënimit të deputetit Xhavit Ukaj ndaj saj

Nga: D.RR Më: 3 gusht 2020 Në ora: 19:25
Xhavit Ukaj dhe Mimoza Kusari - Lila

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Ukaj, i njohur si deputeti që iu vërsul kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmanit, gjatë një seance të mbajtur në Kuvend javë më parë, ka thënë për deputeten Mimoza Kusari-Lila, se do t’ia mbyllim gojën edhe kësaj.

Kjo deklaratë e tillë e deputetit Ukaj, vjen pak javë pasi ai iu vërsul kryeparlamentares Vjosa Osmani.

E këtë koment të deputetit Ukaj, e ka komentuar vet deputetja Kusari-Lila për gazetën “Bota sot”.

Ajo ka thënë se nuk do të ndihet e rrezikuar nga deputeti Ukaj në ambientet e Kuvendit të Kosovës, e as nuk beson se do t’a ketë fatin e kryeparlamentares Osmani.

“Kjo gjuhë e tij është tepër e ulët, saqë nuk ia vlen fare të merrem me të. Gjuha nga disa deputetë ka degraduar dhe kjo nuk i shërben aspak institucioneve të Kosovës. Deputeti s’ka mundësi që të bëj asgjë ndaj meje si në rastin me kryeparlametaren Osmani, e as nuk ndihem e rrezikuar”, ka thënë deputetja Kusari-Lila për “Bota sot”.

Tutje ajo ka theksuar se këtë deklarim të deputetit Ukaj nuk do ta paraqes në polici.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat