Sondazhi: Votuesit zgjedhin fituesin në mes të Ardian Gjinit dhe Mimoza Kusari-Lilës

Politika

Sondazhi: Votuesit zgjedhin fituesin në mes të Ardian Gjinit dhe Mimoza Kusari-Lilës

Nga: G.B Më: 26 tetor 2021 Në ora: 15:48
Ardian Gjini dhe Mimoza Kusari-Lila

Edhe Komuna e Gjakovës është në mesin e 21 komunave që do të përballen në raundin e dytë të zgjedhjeve.

Atje në balotazh janë Ardian Gjini nga AAK dhe Mimoza Kusari-Lila nga VV.

Në zgjedhjet e 17 tetorit, Gjini ka marrë 46 për qind të votave, ndërsa Kusari-Lila 37 për qind.

E në sondazhin online të realizuar nga gazeta “Bota sot”, lexuesit e kanë zgjedhur fituese Kusari-Lilën me 77.23 për qind ose 2723 vota.

Ndërsa, 22.77 për qind kanë votuar për Ardian Gjinin apo gjithsej 805 vota.

Votat nuk përfaqësojnë votat e qytetarëve të Gjakovës, por të lexuesve dhe votuesve të “Bota sot”.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat