“Edi Rama po ndjekë politikën e kryekriminelit Millosheviҫ, i detyroi të ikin mbi gjysmë milioni shqiptarë”

Politika

“Edi Rama po ndjekë politikën e kryekriminelit Millosheviҫ, i detyroi të ikin mbi gjysmë milioni shqiptarë”

Hava Orana Xhukolli Nga Hava Orana Xhukolli Më 26 nëntor 2021 Në ora: 10:03
Edi Rama

Shqipëria po përballet me zvogëlim të popullatës shqiptare në vitet e fundit. Krahas kësaj, ajo po mbushet me popullatë tjetër, duke përfshirë sirianë e afganë.

Sipas statistikave thuhet se gjysmë milionë shqiptarë janë larguar në shtatë vitet e fundit, në periudhën 2013-2020, gjatë qeverisjes së Edi Ramës. Ndërkaq, kryeministri Rama ka pranuar në Shqipëri rreth 26 mijë sirianë në zona të ndryshme, e poashtu edhe mijëra afganë brenda këtij viti.

Bytyҫi: Vendi ynë mund të zhduket si komb në Ballkan

Gazeta ka pyetur profesor dhe njohës tëçështjeve politike rreth kësaj teme, nëse Edi Rama është duke e ndryshuar strukturën nacionale të Shqipërisë. Kështu profesori universitar, Enver Bytyҫi duke komentuar këtëҫështje, thotë se në drejtimin që po shkon shteti shqiptar, duke u zvogëluar popullsia, Shqipëria mund të zhduket si komb në Ballkan.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat