Vetëvendosje po ndahet në dysh? Flet Krasniqi - Bota Sot
Vetëvendosje po ndahet në dysh? Flet Krasniqi

Politika

E premte, 19 tetor 2018

Vetëvendosje po ndahet në dysh? Flet Krasniqi

Gresa Bajraktari Nga Gresa Bajraktari Më 3 janar 2018 Në ora: 22:50
Tubimi i Lëvizjes Vetëvendosje, foto arkiv

Dje kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka dhënë dorëheqje nga të gjitha funksionet e partisë të cilës i ka takuar dhe ka qenë kryetar i saj.

Se sa mund të ketë një ndarje në dysh të Vetëvendosjes, analisti Faik Krasniqi thotë se dorëheqja e Ymerit është sinjal për një ndarje.

“Visar Ymeri s'ka pasur pse të jepte dorëheqje nga kreu i partisë. Dorëheqja e tij ishte një sinjal sikur ka tendencë edhe nga ai që Vetëvendosje të ndahet në dysh. Edhe sikurse anëtarët e tjerë të partisë edhe ai është dashur të kandidojë për të parin e partisë”, është shprehur ai.

Image
Faik Krasniqi

Ndërsa, sa i përket mundësisë që të ketë dhe ndarje të Grupit Parlamentar të VV-së në Kuvend, Krasniqi thotë se mund të jenë si dy grupe nëse votojnë ndryshe për tema të ndryshme në Kuvend.

“Nëse në Kuvend deputetët e saj votojnë ndryshe nga njëri-tjetri, sidomos për temat e rëndësishme si Demarkacioni dhe Asociacioni, atëherë lirisht mund të themi që Vetëvendosje ka filluar të funksionojë me dy grupe parlamentare, por deri sa nuk i kemi parë akoma votat e tyre në Kuvend s'mund të themi që edhe në Kuvend janë të përçarë”, ka deklaruar Faik Krasniqi për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test