Deputeti i LDK-së i reagon Haradinajt: Pa ndihmën e vendeve mike nuk do të ishim të lirë - Bota Sot
Deputeti i LDK-së i reagon Haradinajt: Pa ndihmën e vendeve mike nuk do të ishim të lirë

Politika

E mërkurë, 24 tetor 2018

Deputeti i LDK-së i reagon Haradinajt: Pa ndihmën e vendeve mike nuk do të ishim të lirë

Nesib Hoti Nga Nesib Hoti Më 6 shkurt 2018 Në ora: 21:13
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për medien gjermane, “Basler Zeitung” ka folur për 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës, si dhe për ecurinë e saj si shtet.

Mes tjerash, Haradinaj, për mos zhvillimin e Kosovës ka fajësuar Bashkimin Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

E, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, ka komentuar deklaratën e kryeministrit Haradinaj dhënë për median gjermane.

Avdyli për “Bota sot” deklaroi se vendet mike nuk janë përgjegjëse për dështimet e Kosovës. Sipas tij, është detyrë e institucioneve që të kujdesën për zhvillimin e vendit.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test