Deputetja e VV-së tregon pse ka krizë në koalicionin PANA-Lista serbe - Bota Sot
Deputetja e VV-së tregon pse ka krizë në koalicionin PANA-Lista serbe

Politika

E hënë, 22 tetor 2018

Deputetja e VV-së tregon pse ka krizë në koalicionin PANA-Lista serbe

Nga: Suzana Rugova Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 19:21
Foto ilustrim

Deputetja Drita Millaku në një prononcim për gazetën ‘’Bota sot’’, thekson se është shumë e pakënaqur me Qeverisjen aktuale të koalicionit PANA-Lista serbe.

‘’Koalicioni qeverisës bazën e ka në ndarjen e kulaqit në kuptimin e të mirave që i sjell qeverisja dhe sigurisht nuk ka harmoni të ndarjes së këtij kulaqi. Sidoqoftë fiskulturat e shumta të qeverisë me temat e mëdha janë argument plus për krizën në këtë koalicion. Qeveria e dështuar por më e keqja është se është bërë shumë e rrezikshme’’, tha Millaku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test