Driton Selmanaj tregon se kur mund të zgjidhet çështja e Demarkacionit - Bota Sot
Driton Selmanaj tregon se kur mund të zgjidhet çështja e Demarkacionit

Politika

Driton Selmanaj tregon se kur mund të zgjidhet çështja e Demarkacionit

Nesib Hoti Nga Nesib Hoti Më 3 mars 2018 Në ora: 18:50
Driton Selmanaj

Ratifikimi i Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi vazhdon të mbetet problem brenda koalicionit qeverisës, kështu ka vlerësuar deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, në një prononcim për “Bota sot” tha se koalicioni qeverisës nuk po arrin që të zgjidh ngërçin e brendshëm.

“Vazhdon të mbetet problem i koalicionit qeverisës. Ata nuk po arrijnë që të zgjidhin ngërçin mes tyre, sidomos raporti i tyre me Listën Serbe, e cila është pjesë e koalicionit qeverisës. Ndërkohë që ne si LDK jemi zotuar tashmë edhe publikisht se votat tona do të jenë në favor të saj”, u shpreh deputeti i LDK-së.

Selmanaj pret që çështja e ratifikimit të Demarkacionit të përfundojë në mesin e javës së ardhshme.

“Ne po presim që ata të gjejnë një kohë, deri ka mesi i javës, që të arrijnë një dakordim të brendshëm dhe më pas që kjo tematik të merr epilog, që urojë të ndodh në mesin e javës së ardhshme, sepse jemi vonuar në çdo aspekt”, ka përfunduar deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test