Resul Sinani për herë të parë tregon pse e la gazetarinë për politikë - Bota Sot
Resul Sinani për herë të parë tregon pse e la gazetarinë për politikë

Politika

Resul Sinani për herë të parë tregon pse e la gazetarinë për politikë

Më: 3 mars 2018 Në ora: 21:12
Resul Sinani

Resul Sinani, ka befasuar të gjithë kur dha lajmin se do ta lë televizionin për të hyrë në politikë.

Resul Sinani, kishte nisur karrierën e tij në gazetari para shumë vitesh, ndërsa shikuesit tashmë ishin mësuar ta shohin çdo ditë në televizionin publik duke moderuar lajmet e mbrëmjes.

Ai përveç lajmeve ishte drejtues dhe autor i disa emisioneve në RTK.

Resili ka treguar në emisionin “N’Za” se një nga momentet më të rëndësishme në këto 17 vite në telelvizion, ka qenë kur kishte prezentuar lajmet në ditën e pavarësisë.

Në këtë emision ai ka treguar edhe për arsyen që e shtyri ta lër gazetarinë dhe të futet në politikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test