“Thaçi natën bashkëpunon me serbët, ditën jep deklarata patriotike” - Bota Sot
“Thaçi natën bashkëpunon me serbët, ditën jep deklarata patriotike”

Politika

“Thaçi natën bashkëpunon me serbët, ditën jep deklarata patriotike”

Më: 7 mars 2018 Në ora: 14:48
Presidenti Hashim Thaçi me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq

Analisti politik, Faton Mehmeti thotë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi është një njeri, i cili natën bashkëpunon me serbët, e ditën jep deklarata patriotike.

“Besoj se askush më nuk i merr seriozisht deklarata e Hashimit, i cili natën bashkëpunon me serbë e ditën jep deklarata patriotike. Thaçi asnjëherë nuk ka realizuar atë që e ka thënë, andaj deklarata e tij për ushtrinë është një pretim tjetër i radhës”, thotë Mehmeti për “Bota sot”.

Sipas tij, në çdo manifestim që është mbajtur, Thaçi nuk ka lënë pa e keqpërdorur mundësinë për të dhënë deklarata bombastike dhe populiste.

“Idenë për të bërë ushtrinë, Thaçi e përsërit çdo vjet, duke e shndërruar në propagandë të cilës po i humb kuptimi. Thaçi po bën pafytyrësi karshi qytetarëve, duke premtuar ushtri dhe në të njëjtën kohë duke bashkëqeverisje me Listën Serbe”.

Ndryshe, presidenti në fjalimin e tij në kuadër te “Epopesë së UCK-së ka thënë se nuk do të lejohet askush që të përdor në pafundësi veton kundër themelimit të ushtrisë së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test