Analisti politik tregon mënyrë si të ndalet lufta ndaj LDK-së - Bota Sot
Analisti politik tregon mënyrë si të ndalet lufta ndaj LDK-së

Politika

Analisti politik tregon mënyrë si të ndalet lufta ndaj LDK-së

Albulenë Muji Nga Albulenë Muji Më 9 qershor 2018 Në ora: 22:20
LDK

Analisti politik, Lirim Zorra ka thënë për “Bota sot” se LDK është e paqartë rreth pozicionit për platformën e re të shtetit për bisedime me Serbinë.

Image
Lirim Zorra

“Qëllimi i çdo partie është ardhja në pushtet dhe fuqizimi i saj dhe dobësimi i partive tjera, sa i përket deklaratës së Hoti besoj që ka të vërteta edhe  jo të vërteta, e para besoj vete LDK është e paqartë për opinionin dhe mediat rreth pozicionit të saj për platformën e re të shtetit për bisedime me Serbinë ku kemi pasur deklarata të mjegullta midis grupit të vjetër të LDK dhe grupit të reformatore, andaj lufta fillimisht është brenda LDK për këtë çështje”, ka deklaruar ai për “Bota sot”.

Për më tepër, ai ka shtuar se LDK duhet të dal qartë me deklaratë të Kryetarit të saj për pozicion e grupit parlamentare për platformën dhe përmes kësaj e ndal edhe luftën e brendshme midis kampeve.

“Po ashtu ka qëllime nga  partitë tjera për destabilizim të LDK dhe dobësim kjo më shumë vërehet përmes ndonjë shkrimi apo formave të tjera elektronike ku elektoratit të Kosovës i paraqitet një LDK pa një qëndrim unik  dhe me pasoja për secilin kamp në rast se e pranon ose e refuzon platformën e qeverisë për bisedime me Serbinë, andaj besoj që LDK duhet  të dal qartë  me deklaratë të Kryetarit të saj për pozicion e grupit parlamentare për platformën dhe përmes kësaj e ndal  edhe luftën e brendshme midis kampeve”, ka përfunduar Zorra për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test