“Vendi duhet të shkojë në zgjedhje për ta evituar rrezikun e Thaçit” - Bota Sot
“Vendi duhet të shkojë në zgjedhje për ta evituar rrezikun e Thaçit”

Politika

E martë, 16 tetor 2018

“Vendi duhet të shkojë në zgjedhje për ta evituar rrezikun e Thaçit”

Drilon Rrahmani Nga Drilon Rrahmani Më 10 gusht 2018 Në ora: 16:11
Foto ilustrim

Pas zhvillimeve të fundit nga presidenti Thaçi i cili po tenton që të luaj me kufijtë e Kosovës, opozita ka paralajmëruar shkarkim të tij dhe të qeverisë aktuale.

Siç është raportuar, partitë opozitare i kanë 57 vota për ta rrëzuar qeverinë, katër më pak se sa duhet.

Deputetja e Vetëvendosjes, Drita Millaku ka thënë se Vetëvendosja është e gatshme për zgjedhje të reja, madje ajo beson se partia e saj do të ketë rezultate më të mira se sa në zgjedhjet e kaluara.

Image
Drita Millaku

“Vetëvendosja është e gatshme për zgjedhje dhe jam shumë e bindur se rezultati do të jetë edhe më i favorshëm se në 2017, këtë e them me bindje sepse jam në kontakt me strukturat dhe aktivistët, disponimi është i jashtëzakonshëm’’, tha deputetja Millaku për gazetën “Bota sot”.

Ajo shton tutje se arsyeja pse vendi duhet të shkojë në zgjedhje, është fakti se deklaratat e Thaçit për territore janë të rrezikshme, ndërsa qeveria është jofunksionale për shkak të mungesës së numrave.

“Vendi duhet të shkojë në zgjedhje sepse deklarata e Thaçit janë të rrezikshme kur flet për territore, e për këtë arsye, duhet evituar ato përmes zgjedhjeve. Sa i përket pozitës mendoj se ajo është vet e bindur se jo vetëm nuk i ka numrat por kanë edhe probleme me frymën e dështimit që e përcjell gati nga themelimi i kësaj qeverie.”- përfundoi Millaku për “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test