Kompromiset e Thaçit me Serbinë, Gjykata Speciale nuk e ndal punën - Bota Sot
Kompromiset e Thaçit me Serbinë, Gjykata Speciale nuk e ndal punën

Politika

E shtunë, 17 nëntor 2018

Kompromiset e Thaçit me Serbinë, Gjykata Speciale nuk e ndal punën

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 15 gusht 2018 Në ora: 22:52
Gjykata Speciale

Deklaratat e fundit të presidentit Thaçi lidhur me kompromiset që mund të ndodhin gjatë fazës finale të dialogut me Serbinë, duket se e lanë nën hije një çështje po ashtu relevante për Kosovën, atë të Gjykatës Speciale.

Mirëpo sa mund të ndikojnë politikat e brendshme të Kosovës, në punën e Dhomave të Specializuara.

Gazeta “Bota sot” ka kontaktuar me zyrën për komunikim të Gjykatës Speciale ku këta të fundit janë shprehur se Dhomat e Specializuara vazhojnë punën pavarësisht prej zhvillimeve politike në Kosovë.

“Dhomat e Specializuara të Kosovës janë të përqendruara në zbatimin e mandatit të tyre në përputhje me Ligjin e miratuar për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar si dhe amendamentin kushtetues, pavarësisht zhvillimeve politike në Kosovë”, kanë deklaruar nga Gjykata Speciale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test