Zgjedhje para vazhdimit të dialogut? - Bota Sot
Zgjedhje para vazhdimit të dialogut?

Politika

E premte, 19 tetor 2018

Zgjedhje para vazhdimit të dialogut?

Nga: N.A Më: 7 tetor 2018 Në ora: 22:27
Foto ilustruse

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imet Rrahmani ka thënë për gazetën “Bota sot” se rezoluta e qeverisë është e njëjtë me atë të opozitës.

Tutje, Rrahmani ka shtuar se zgjedhjet e mundshme mund të ulin tensionet dhe të vazhdohet pastaj me dialogun.

“Nuk e di çka do të bëjnë individ të caktuar, por që politika kosovare ka nevojë për platformë për dialogu kjo është mëse e kjart! Platforma duhet të unifikoj të gjithë. Ne mendojmë se zgjedhjet para vazhdimit të dialogut mund të ulin tensionet dhe të zvoglojnë dallimet. Përndryshe në ket? mjegull që ?shtë krijuar me qëllim askush nuk ka besim se dialogu do të shkoj më tutje as me përkrahjen e partner?ve dhe miqëve. Propozimi i një rezolute që në esencë ka të njejtin objektiv sikur rezoluta e opozitës, në kohën kur nuk po lejohet mbajtja e seancës së jasht? zakonshme vetëm se është thirrur nga opozita, flet se pushteti po mundohet me lojra politike të ulta t? e minimizoj nevojën për zgjedhj” ka përfunduar deputeti i LDK-së, Imet Rrahmani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test