Rrëzimi i Thaçit në duar të Kuvendit - Bota Sot
Rrëzimi i Thaçit në duar të Kuvendit

Politika

E premte, 19 tetor 2018

Rrëzimi i Thaçit në duar të Kuvendit

Nga: D.B Më: 12 tetor 2018 Në ora: 16:05
Kuvendi i Kosoves

Ideja e Presidentit Thaçi për “korrigjimin e kufijve”, ka ngritur në këmbë opinionin dhe partitë politike. Ata po konsiderojnë se kjo ide e Thaçit e cila, nëse mund të realizohet qon deri te shkëmbimi i territoreve, është e dëmshme për vendin.

Si rrjedhojë e kësaj, po kërkohet edhe rrëzimi i Thaçit nga posti i Presidentit të Kosovës.

Njohësi i çështjeve juridike, Blerim ka shpjeguar rastet kur Presidenti mund të shkarkohet apo të jap dorëheqje. “Është në duart e Kuvendit dhe partive për të rrëzuar këtë president partiak që po i bënë dëm edhe PDK-së edhe Kadri Veselit në mënyrë që të mos ndodhë asnjë reformë brenda këtij subjekti”, ka thënë njohësi i çështjeve juridike Burjani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test