Përfshirja e Edi Ramës në ndarjen e Kosovës, ai dhe Thaçi kishin vendosur për këtë gjë - Bota Sot
Përfshirja e Edi Ramës në ndarjen e Kosovës, ai dhe Thaçi kishin vendosur për këtë gjë

Politika

Përfshirja e Edi Ramës në ndarjen e Kosovës, ai dhe Thaçi kishin vendosur për këtë gjë

Nga: D.RR Më: 24 tetor 2018 Në ora: 18:56
Thaçi, Rama, Vuçiq

Avokati dhe publicisti Spartak Ngjela, në një intervistë për “Bota sot”, ka dhënë opinionin e tij sa i përket temës më aktuale në Kosovë, atë të prekjes së kufijve.

Ngjela thotë haptas se kryeministri i Shqipërisë dhe presidenti i Kosovës ishin për ndërrime territoresh me Serbinë. Por, Ngjela shprehet se kjo ide ka humbur.

Image
Spartak Ngjela

“Nuk di çfarë të them për presidentin e Kosovës, Thaçi, dhe as për kryeministrin shqiptar Rama, se kuptohet që këta kanë qenë dhe kishin vendosur për ndërrimin e territoreve. Ajo që dua të them është mendimi politik se që të tre kanë humbur, por nuk mendoj se e kanë lënë tendencën politike të ndërrimit të territoreve”, ka theksuar Ngjela për “Bota sot”.

Rreth ndikimit të Ramës në dialogun e Kosovës me Serbinë, Ngjela thotë se, Rama me sjelljet e tij politike jep bindjen se edhe ai ka qenë i ngatërruar në atë “valle”.

“Nuk kam fakte, por nga mënyra e sjelljes politike, nga tërheqja e plotë e kësaj çështjeje dhe nga bisedimet bilaterale që tregojnë se Edi Rama ka pasur me presidentin Vuqiç, më jep mendimin me bindje se edhe Edi Rama ka qenë i ngatërruar në këtë “valle”, që kam përshtypjen se historia e afërt do ta konceptojë si anti-kombëtare”, është shprehur Ngjela.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...