Bunjaku tregon kushtin e LDK-së për tu kthyer në Kuvend - Bota Sot
Bunjaku tregon kushtin e LDK-së për tu kthyer në Kuvend

Politika

E premte, 16 nëntor 2018

Bunjaku tregon kushtin e LDK-së për tu kthyer në Kuvend

Nga: N.A Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 15:43
LDK

Seanca e fundit e Kuvendit të Kosovës nuk i gjeti të gjithë deputetët prezentë në sallë.

Pjesët anësore të parlamentit ishin pothuajse boshë, ku mungonin deputetet nga opozita të cilët bojkotuan punën në kuvend, ngase rezoluta e LDK-së dhe VV-së për korrigjim të mundshëm të kufijve nga Presidenti Thaçi nuk u votua nga koalicioni qeverisës.

Mirëpo cili është kushti i opozitës në mënyrë që ata të kthehen në kuvend.

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Valntina Bunjaku Rexhepi në një prononcim për gazetën “Bota sot”, ka thënë se kushti që ata të kthehen në kuvend është votimi i rezolutës.

“Kushti ynë është të votohet rezoluta e propozuar nga opozita e bashkuar”, ka përfunduar deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku Rexhepi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test