Edhe sonte në Prishtinë ajri është i ndotur - Bota Sot
Edhe sonte në Prishtinë ajri është i ndotur

Prishtina

Edhe sonte në Prishtinë ajri është i ndotur

Më: 12 janar 2019 Në ora: 23:39
Prishtinë

Ndonëse gjatë ditës, niveli i ndotjes së ajrit në Kosovë po konsiderohet i mirë dhe mesatar, një gjendje krejt tjetër po shfaqet çdo mbrëmje.

Përderisa më parë ajri ishte 95pmm, sonte në ora 22:00, niveli i ndotjes ka arritur në atë të pashëndetshëm.

Sipas matësit të ambasadës së SHBA-ve në kryeqytet, ajri tani ka arritur në 152 pmm.

Image

Kujtojmë se ka një kohë shumë të gjatë që Kosova po përballet me ajër të ndotur, që ka alarmuar institucionet dhe qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...