Prishtina edhe sonte me ajër të ndotur - Bota Sot
Prishtina edhe sonte me ajër të ndotur

Prishtina

Prishtina edhe sonte me ajër të ndotur

Më: 15 janar 2019 Në ora: 23:16
Ilustrim

Ajri i ndotur që thithin qytetarët që jetojnë dhe veprojnë në Prishtinë, tanimë është bërë diçka e pazakontë çdo mbrëmje në kryeqytet.

Sipas matësit të ambasadës së SHBA-ve në Prishtinë, edhe sonte niveli i ndotjes së ajrit vazhdon të jetë i lartë.

Kështu, në ora 22:00, ajri ka qenë i ndotur për 157 pmm, duke hyrë në kategorinë i pashëndetshëm.

Image

Kujtojmë se me temperaturat e ulëta, ajri i ndotur ka arritur në nivel më të lartë, si pasojë e përdorimit të thëngjillit, për cka është bërë shpesh herë thirrje të mos përdoret.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...