Sonte ndotja e ajrit alarmante - Bota Sot
Sonte ndotja e ajrit alarmante

Prishtina

Sonte ndotja e ajrit alarmante

Më: 17 janar 2019 Në ora: 19:23
Prishtinë

Ndotja e ajrit në Prishtinë vazhdon të jetë alarmante.

Ndotja e ajrit në Prishtinë sonte është tejet e rrezikshme.

Në matjen e fundit që është regjistruar nga matësi i Ambasadës Amerikane në Prishtinë, ndotja e ajrit është shumë e rrezikshme.

Në ora 17:00 kur është regjistruar matja e fundit, shkalla e ndotjes së ajrit ka qenë 351 PPM.

Image

Kjo shkallë e ndotjes llogaritet të jetë mjaft e rrezikshme.

Sipas matësit të Ambasadës Amerikane, kjo shkallë e ndotjes është e rrezikshme për të gjithë dhe preferohet që të mos ekspozoheni në natyrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...