Komuna gjobit qytetarin që gropoi pa leje - Bota Sot
Komuna gjobit qytetarin që gropoi pa leje

Prishtina

Komuna gjobit qytetarin që gropoi pa leje

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 17:05
Gropa e hapur

Komuna e Prishtinës e ka gjobitur me 50 euro një qytetar, pasi që i njëjti kishte gropuar në hapësirën publike pa marrë lejë. Atij i është lëshuar edhe një Urdhëresë për kthim të hëpësirës në gjendjen e mëparshme.

Këtë e ka bërë të ditur Drejtori i Inspekcionit në Prishtinë, Adonis Tahiri.

Tahiri ka thënë se gjoba është shqiptuar për dëmtim të hapësirës publike dhe zhvillim të punimeve pa leje.

“Dëmtimi i hapësirës publike apo zhvillimi i punimeve pa e poseduar lejen nga organi kompetent – nuk lejohet! Gjobë mandatore dhe Urdhëresë për kthim te asaj hapësire në gjendjen e mëparshme”, ka shkruar Tahiri.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...