Largohen rrethojat te stacioni i autobusëve - Bota Sot
Largohen rrethojat te stacioni i autobusëve

Prishtina

Largohen rrethojat te stacioni i autobusëve

Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 13:49
Largohen rrethojat te stacioni i autobusëve

Komuna e Prishtinës ka marrë vendim për largimin e rrethojave te stacioni i autobusëve.

Kryetari Shpend Ahmeti, ka njoftuar sot  janë duke i larguar këto rrethoja që sipas tij janë të panevojshme dhe të  paarsyeshme.

Njoftimi i Ahmetit

Para disa muajsh kemi marr në menaxhim Stacionin e Autobusëve. Kemi zbuluar shumë parregullsi, kemi rritur të hyrat, kemi larguar pagesat për udhëtarët dhe kemi arritur marrëveshje me shoqatën e transportuesve. Sot po i largojmë rrethojat e panevojshme e të paarsyeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...