Gjykata Themelore jep dënim unik për një person në Prishtinë - Bota Sot
Gjykata Themelore jep dënim unik për një person në Prishtinë

Prishtina

Gjykata Themelore jep dënim unik për një person në Prishtinë

Më: 21 mars 2019 Në ora: 17:21
Foto ilustruese

Këtë vendim gjykata e ka cilësuar si një dënim unik.

“I akuzuari me inicialet B.B pasi e kishte kthyer vajzën e tyre të përbashkët tek SH.A, në prezencë të vajzës së tyre i kishte kërkuar të dëmtuarës që të hynte në veturë, dhe kur ajo kishte refuzuar, ai  ka dalë nga vetura, e ka kapur dhe tërhequr  zvarrë për flokësh dhe duke e goditur ka arritur që ta fuste në veturë, duke e dërguar më pas në një rrugicë ne lagjen Dragodan. Aty ai e ka kanosur me fjalët “ose do të jetojmë që të tre, ose do të vdesim”, thuhet në komunikatën për media të Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...