Spitali i Prishtinës, tani ndahen paratë - Bota Sot
Spitali i Prishtinës, tani ndahen paratë

Prishtina

Spitali i Prishtinës, tani ndahen paratë

Më: 4 prill 2019 Në ora: 21:46
QKUK

Në Prishtinë pritet të ndërtohet një spital në të cilin do të kontrollohen vetëm qytetarët e saj.

Për investimin e këtij projekti me rëndësi, këtë të enjte, Ministri i shëndetësisë, Uran Ismaili dhe ai i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, nënshkruan një memorandum.

Buxheti për këtë projekt, i cili parashihet të përfundoi për 3 vjet, është ndarë dhe kap shifrën e mbi 7 milion eurove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...