Policia jep detaje për rrëshqitjen e dheut në “Arbëri”, personi i lënduar dërgohet në QKUK - Bota Sot
Policia jep detaje për rrëshqitjen e dheut në “Arbëri”, personi i lënduar dërgohet në QKUK

Prishtina

Policia jep detaje për rrëshqitjen e dheut në “Arbëri”, personi i lënduar dërgohet në QKUK

Më: 5 prill 2019 Në ora: 14:17
Pamje nga vendi i ngjarjes

(E plotësuar) - Një punëtorë gjersa ishte duke punuar në një kanal në lagjen Arbëria në Prishtinës është përfshirë nga rrëshqitja e dheut.

Rasti është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci për Indeksonline.

Ai ka bërë të ditur se viktima është jashtë rrezikut për jetë.

“Rreth orës 14:00 është marrë informata për rastin. Dyshohet që përderisa ka qenë duke punuar në një kanal, pjesërisht është përfshirë nga rrëshqitja e dheut. Viktima është dërguar ne QKUK për trajtim mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë Borovci.

Ekipet e Policisë janë në vend të ngjarjes dhe po merren me rastin.

Image

Image

 

Rrëshqet dheu në “Arbëri”, e zë një person

Para pak çastesh ka ndodhur një rrëshqitje e dheut në Prishtinë, përkatësisht në lagjen “Arbëria”.

Si pasojë e shembjes së dheut është zënë një punëtor.

Ekipet policore dhe zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...