Realiteti i hidhur në Kosovë: I mituri në rrugë duke mbledhur kanaçe - Bota Sot
Realiteti i hidhur në Kosovë: I mituri në rrugë duke mbledhur kanaçe

Prishtina

Realiteti i hidhur në Kosovë: I mituri në rrugë duke mbledhur kanaçe

Më: 8 prill 2019 Në ora: 12:27
I mituri në rrugë duke mbledhur kanaçe

Rrugëve të Prishtinës për çdo hasim fëmijë të cilët kërkojnë lëmoshë si dhe merren me punë të rënda.

Një pamje e tillë pikëlluese është parë edhe mëngjesin e sotëm në Prishtinë.

Një fëmijë i moshës rreth 7-vejçare shihet rrugëve duke ecur e në shpinë bartë një thes të madh të mbushur me kanaçe.

Fotografia është realizuar një  kalimtar rasti.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...